Робочі поїздки до міст Іву, Фотану та Цзиньхуа та результати співпраці
Опублiковано ADMIN вiд 24.03.2020
Здається, зовсім недавно стояв у черзі на літак до Києва з Ханжоу. Це китайське місто ми відвідали після робочої поїздки до міст Іву, Фотану та Цзиньхуа....
Промайнуло вже більше року. Ханжоу - красиве місто, особливо його родзинка - озеро Сі Ху. Вранці ходив туди гуляти: красиво, прибрано, лунає ніжна музика, старенькі люди займаються Тайцзі, човники золотом відсвічують у променях вранішнього сонця - ідилія! Плавали на кораблику, запливали на чудо-острів, рівному по красі та живописності немає нічого у світі - навіть мальовниче озерце в Живерні програє! Китай чарував мене завжди, ця поїздка теж не була винятком. Багато чого було нового то цікавого, здавалося б, у вже відомій для мене краіні. Але щоразу ще більше люблю та захоплююсь цією державою та її політикою.
Нині підтримані там партією та рішенням призидента закони щодо розвитоку культури викликють шалені емоції та захоплення!
Приїхав туди я не просто на відпочинок, а був запрошений від України китайською стороною, щоб виконати почесну місію відкриття виставки українських митців, які працювали у Китаї протягом трьох років.
Експозиція «Новий шовковий шлях» відкрилася у чудовому місті Іву. Запросили мене і ще двох прекрасних митців Департамент пропаганди партії міста Іву, Управління у справах культури, телерадіомовлення і друку міста Іву, Комітет із управління культурного туризму міста Фотан, Факультет мистецва та дизайну професійно-технічного інституту міста Цзиньхуа.
Саме всі ці організації і привезли тепер до Києва в Україну виставку відомих китайських та українських художників, яка дозволить українцям розширити своє розуміння Китаю та китайської культури. Це велика подія для культурного обміну між нашими країнами.
Виставка моє назву "Чарівний Китай", а він дійсно чарівний! Побувавши в 15 містах цієї країни, можу сказати впевнено: красивішої та цікавішої країни у світі немає, а бував я у понад 60 країнах, тому можу порівняти! Саме тому мистецька виставка китайських та українських митців здивувала багатьох киян і не тільки киян, а й тих людей, дотичних до культури, які спеціально приїхали з різних міст до столиці у Національний музей, у «Шоколадний Будиночок», щоб не пропустити дійство, яке вперше відбулось так масштабно в Україні.
Першокласно надруковано каталог виставки, де поряд із легендою українського живопису професором Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України, дійсним членом Української академії мистецтв, Народним художником України, лауреатом Національної премії України імені Т. Шевченка Михайлом Гуйдою та мегахудожницею, яка неоднарозово вражала Піднебесну, професором Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України, дійсним членом Української академії мистецтв, Народною художницею України Вірою Кулевою були надруковані і мої скромні роботи.
У Китаї було чимало цікавих митців: Народний художник України віце-президент Української Національної спілки Художників Оксана Одайник, доцент Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України, Заслужений художник України Олег Ясенев, доцент кафедри живопису та композиції Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України , керівник пейзажної майстерні, Заслужений художник України Олександр Радіонов, Заслужений художник України Ігор Мельничук та багато інших видатних митців, які прославили українську мистецьку школу в Китаї. Саме тому відкриття виставки пройшло феєрично!
Але маю свою історію,знаю, як все почалося. Я не був піонером у розвитку цього центру, приїхав уже в сформований центр розвитку мистецтв. Після першого міжнародного форумі у Дунхуані, де блискуче представив Україну серед 84 країн світу, з`явилася певна популярність. Саме тому згодом нашу країну відвідали директор Національного художнього музею у Пекіні У Вейшан та організатор форуму з Дунхуану Пан Ікуй, а пізніше, наступного року, мене вже запросили не просто на форум, а головою делегації України у ці чарівні міста. Їхати я не хотів, точніше не міг за станом здоров`я, але не поїхати не міг…
Можна було розповідати, що зовсім недавно була складна операція, що неможна літати, особливо далеко, але… було сім місяців перемов, китайці погодилися на всі умови, і аж раптом я не приїду, підведу усіх, підведу країну…
Мушу летіти. Квитки в обидва боки, проживання, харчування, перекладачі, екскурсії та всі інші витрати, як і прийнято у цій країні, вони взяли на себе. Також підготували фотоапарат та дали можливість написати місця, які мені сподобались, забезпечивши усім необхідним.
Жив я у місті Фотан у резеденціі художників (яку було створено три роки тому) у розкішних апартаментах для VIP-гостей.
Сама резедeнція - це частина старовинного китайського міста 17-го століття, по клаптиках зібрана з усіх усюд та дороблена і реконструйована у первинному стилі.
Містечко - дуже цікаве, живее. Наповнюють його, в основному, туристи та діти зі шкіл.
Увійдіть, щоб залишити коментар.
До цієї статтi поки що відсутні коментарі